Асимптотична нормальнiсть оцiнок параметрiв змiшаного дробового броунiвського руху

Автор(и)

  • Костянтин Ральченко Київський національний університет імені Тараса Шевченка https://orcid.org/0000-0001-7208-3130
  • М. С. Яковлєв Київський національний університет імені Тараса Шевченка https://orcid.org/0000-0003-0153-3047

DOI:

https://doi.org/10.17721/1812-5409.2023/2.6

Ключові слова:

дробовий броунівський рух, вінерівський процес, змішана модель, параметричне оцінювання, асимптотичний розподіл

Анотація

У роботі досліджується модель змішаного дробового броунівського руху вигляду Xt = σ Wt + κ BtH, що складається зі стандартного броунівського руху W та дробового броунівського руху BH з індексом Херста H. Розглядаються строго консистентні оцінки невідомих параметрів моделі (H, κ, σ) на основі рівновіддалених спостережень траєкторій. Доведено спільну асимптотичну нормальність оцінок для H ∈ (0, 1/2) ∪ (1/2, 3/4).

Посилання

DAI, Q., SINGLETON, K.J. (2000) Specification analysis of affine term structure models. J. Finance, 55 , p. 1943-1978.

MISHURA, Y. (2008) Stochastic calculus for fractional Brownian motion and related processes. Springer-Verlag, Berlin.

CHERIDITO, P. (2001) Mixed fractional Brownian motion. Bernoulli, 7 (6), p. 913-934.

SUN, L. (2013) Pricing currency options in the mixed fractional Brownian motion. Phys. A, 392 (16), p. 3441-3458.

ZILI, M. (2006) On the mixed fractional Brownian motion. J. Appl. Math. Stoch. Anal., Art. ID 32435, 9.

KUKUSH, A., LOHVINENKO, S., MISHURA, Y., RALCHENKO, K. (2022) Two approaches to consistent estimation of parameters of mixed fractional Brownian motion with trend. Stat. Inference Stoch. Process., 25 (1), p. 159-187.

NOURDIN, I. (2012) Selected aspects of fractional Brownian motion. Springer, Milan.

ISSERLIS, L. (1918) On a formula for the product-moment coefficient of any order of a normal frequency distribution in any number of variables. Biometrika, 12 (1/2), p. 134-139.

ARCONES, M.A. (1994) Limit theorems for nonlinear functionals of a stationary Gaussian sequence of vectors. Ann. Probab., 22 (4), p. 2242-2274.

NOURDIN, I., PECCATI, G., PODOLSKIJ, M. (2011) Quantitative Breuer-Major theorems. Stochastic Process. Appl., 121 (4), p. 793-812.

KUBILIUS, K., MISHURA, Y., RALCHENKO, K. (2017) Parameter estimation in fractional diffusion models. Springer, Cham.

Завантаження

Опубліковано

23.12.2023

Номер

Розділ

Алгебра, геометрія та теорія ймовірностей

Як цитувати

Ральченко, К., & Яковлєв, М. С. (2023). Асимптотична нормальнiсть оцiнок параметрiв змiшаного дробового броунiвського руху. Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Фізико-математичні науки, 2, 54-62. https://doi.org/10.17721/1812-5409.2023/2.6